دکوراسیون

راهنمای دکوراسیون سرد منزل برای آپارتمان

دکوراسیون سرد منزل برای آپارتمان

بررسی دکوراسیون سرد منزل برای آپارتمان

علاقه‌مندان به سبک مدرن، به دکوراسیون سرد منزل نیز علاقه‌مند هستند. حس و حال لوکسی که استفاده از رنگ سرد به دکوراسیون منزل می‎بخشد می‌تواند هر فرد کلاسیک پسندی را به سمت خود بکشاند. حال سوال اینجاست که:

  • اصلا دکوراسیون سرد منزل یعنی چه؟
  • چه ویژگیهایی سبب خواهند شد تا یک دکوراسیون را سرد بخوانیم؟
  • چطور می‌توانیم منزل خود را به سبک دکوراسیون سرد بچنینم؟

با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالات مطرح شده در بالا را به صورت کامل بیان کنیم و نحوه چیدمان مبل راحتی برای این نوع دکوراسیون را به شما اموزش دهیم.

 

همه چیز در مورد دکوراسیون سرد منزل

در مقاله راهنمای دکوراسیون گرم منزل برای آپارتمان، به طور کامل در مورد دکوراسیون گرم و روش چیدمان آن برای منزل صحبت کردیم. دکوراسیون سرد منزل، دقیقاً نقطه مقابل دکوراسیون گرم است. اما این به این معنا نخواهد بود که دکوراسیون سرد منزل از صمیمیت مورد نیاز چیدمان یک خانه بهره‌مند نیست!

در دکوراسیون سرد منزل:

  • از تنالیته رنگهای سرد برای چیدمان خانه استفاده می‌شود.
  • نورهای مورد استفاده در این سبک دکوراسیون، در موج نورهای سفید و یا رنگ طبیعی، ترکیب رنگ زرد و سفید، هستند.
  • رنگهای سفید و طوسی، مهم‌ترین نقش را در دکوراسیون سرد منزل بر عهده خواهند داشت.
  • تفاوت رنگ در دکوراسیون سرد منزل چندان زیاد نیست.
  • رنگهای دیگر مورد استفاده می‌توانند در میان رنگهای سبز، آبی، بنفش، مشکی و دیگر رنگهای تناژ سرد استفاده شوند.
  • مبلمان سبک مدرن، بهترین گزینه برای دکوراسیون سرد منزل است.

 

مرحله به مرحله، خانه خود را به سبک دکوراسیون سرد منزل بچینید

اگر قصد دارید تا منزل خود را به سبک دکوراسیون سرد چیدمان کنید، مرحله به مرحله از این راهنما کمک بگیرید تا بدون هیچ دردسر و با صرف کمترین هزینه، به دکوراسیون سرد منزل مورد نظر خود برسید.

 

کالیته رنگی مورد نظر خود را انتخاب کنید

در چیدمان دکوراسیون سرد منزل، درست همانند دکوراسیون گرم، انتخاب گروه رنگی مورد نظر، اولین اقدامی است که باید انجام دهید. کمی در این مورد تحقیق کنید. با تنالیته‌های مختلف گروه رنگ سرد آشنا شوید و در انتها، مناسب‌ترین گروه برای خانه خود را انتخاب کنید. فراموش نکنید که این گروه رنگی قرار است رنگ تمامی وسایل خانه شما را مشخص کند، بنابراین با حوصله و دقت به انتخاب در این مرحله بپردازید.

 

برای رنگ دیوارها تصمیم بگیرید

پس از انتخاب گروه رنگی، انتخاب رنگ دیوارها، دومین قدم در چیدمان دکوراسیون سرد منزل است. بهتر است از یک رنگ خنثی و روشن بهره‌مند شوید. رنگهای گروهی استخوانی، بهترین گزینه برای دیوارها هستند. اگر امکان تغییر رنگ دیوارها را ندارید، می‌توانید از این مرحله، فاکتور بگیرید.

 

خانه خود را به سبک دکوراسیون سرد منزل بچینید

 

 تکلیف نور مورد نیاز را مشخص کنید

سبک دکوراسیون سرد منزل، یک سبک مدرن است. بنابراین انتخاب لوسترهای کلاسیک و کریستال، به هیچ عنوان برای این دکوراسیون مناسب نیست. به جای نورهای متمرکز ناشی از لوستر، بهتر است از انواع نور ریلی با موج نور رنگ طبیعی برای روشنایی خانه خود، بهره‌مند شوید.

 

 یک نقطه کانونی بسازید

برای آنکه بتوانید اعتدال را وارد دکوراسیون سرد منزل خود کنید، یک نقطه کانونی ایجاد کنید. نقطه کانونی، اولین فضایی است که در هنگام ورود به خانه مورد توجه افراد قرار خواهد گرفت. این نقطه کانونی می‌تواند یک نقاشی بر روی دیوار باشد یا یک دیوار سبز، یا حتی یک دیوار به رنگ خاص مانند یشمی، کله غازی و غیره. از قدرت این نقطه کانونی برای تکمیل چیدمان به سبک دکوراسیون سرد منزل، غافل نشوید.

 

خرید مبل راحتی

 

 فرش، پرده و مبل، مهمترین وسایلی هستند که باید انتخاب کنید

پس از این مراحل، انتخاب فرش، پرده و مبل، قدمهای نهایی هستند که می‌توانند دکوراسیون سرد منزل شما را تکمیل کنند. فرشهای با رنگ خنثی، گزینه‌های بسیار بهترین برای دکوراسیون سرد منزل هستند.

انتخاب پرده‌های مدرن و بدون تزئینات نیز می‌توانند گزینه‌های بسیار بهترین باشند. در انتها، انتخاب مبل برای دکوراسیون سرد منزل باید به دقت انجام شود. انواع مبلمان مدرن، مبلهای چرم مانند مبل چستر، انتخابهای بسیار خوبی برای دکوراسیون سرد منزل هستند.

برای خرید بهترین انواع مبلمان مناسب با دکوراسیون سرد منزل از برندهای مطرح جهانی مانند: بافی، ایتال فوم، رئال و هرواک، می‌توانید به سایت بانی هوم مراجعه نمایید و یا برای کسب اطلاعات کامل‌تر و نحوه خرید و مراجعه حضوری به شعب، می‌توانید از طریق شماره‌های تماس با کارشناسان بانی هوم به صورت مستقیم در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *