دکوراسیون

همه چیز درباره چیدمان مبل جلوی پنجره

همه چیز درباره چیدمان مبل جلوی پنجره

بررسی همه چیز درباره چیدمان مبل جلوی پنجره 

در آپارتمان های امروزی به دلیل محدودیت فضا، چیدمان مبل راحتی به صورت هارمونی و در عین حال کاربردی، کمی سخت به نظر می‌رسد. اینکه چیدمان مبل جلوی پنجره و جلوی تلویزیون چگونه باشد، فاصله مبلها از یکدیگر چقدر باشد؟ مبل را جلوی پنجره بگذاریم یا جلوی دیوار، همگی سوالاتی هستند که در هنگام چیدمان مبل در خانه به ذهنمان خواهند رسید. در این مقاله قصد داری تا به اصول چیدمان مبل جلوی پنجره و نکات مهم آن بپردازیم. با ما تا انتهای مطلب همراه شوید تا بتوانید با دانستن این اصول ساده اما مهم دکوراسیون داخلی، خانه خود را به زیباترین شکل ممکن چیدمان کنید.

 

چیدمان مبل جلوی پنجره چطور باید باشد؟

به طور کلی برای افزایش ورود نور طبیعی به داخل خانه، چیدمان مبل جلوی پنجره مناسب نیست. بهتر است مبلمان بزرگتر و چند نفره را روبه‌روی دیوار قرار دهید و برای جلوی پنجره از مبل های تک نفره استفاده کنید.

اما این مسئله در تمامی پلانها و تمام خانه‌ها امکانپذیر نیست. در بسیاری از خانه‌های دارای پنجره بزرگ و یک سره که در اصطلاح به آنها “سالن پرده خور” می‌گویند، بزرگترین دیوار خانه، همان دیواری است که پنجره درون آن قرار دارد. بنابراین در چنین فضایی مجبور خواهید بود تا چیدمان مبل جلوی پنجره را بر اساس همین پنجره بزرگ انجام دهید.

در چنین فضایی بهتر است بزرگترین مبل “مبل 3 نفره” روبه‌روی پنجره بزرگ قرار گرفته و دیگر مبلمان در اطراف آن گذاشته شوند. فراموش نکنید که در هیچ دکوراسیونی و در هیچ مدل خانه‌ای نباید تلویزیون را جلوی پنجره قرار دهید؛ این مسئله جدای از زیر پا گذاشتن اصول زیبایی شناسی می‌تواند منجر به ورود آسیب به تلویزیون به علت ورود گرما و نور آفتاب از طریق پنجره باشد.

 

چیدمان مبل جلوی پنجره چطور باید باشد؟

 

 نبایدهای چیدمان مبل جلوی پنجره

برای آنکه بتوانیم چیدمان مبل جلوی پنجره را به صورت اصولی انجام دهیم، دانستن نبایدها می‌تواند کمک شایانی برای ما باشد. علت این مسئله هم تفاوت نقشه‌های خانه‌های مختلف و شکل و اندازه مبلمان ما است. به این ترتیب با دانستن اصول می‌توانیم با دست باز و کاملاً آگاهانه به چیدمان مبل جلوی پنجره بپردازیم. مهم‌ترین نبایدهای چیدمان مبل جلوی پنجره عبارت از موارد زیر می‌شوند:

  1. به هیچ عنوان مبل را به پنجره، پرده و یا دیوار پشت سر نچسبانید.
  2. برای سالن نشیمن و پذیرایی، بهتر است یک پرده یک سره انتخاب کنید.
  3. جلوی پنجره را با مبل به گونه‌ای نبندید که امکان عبور را غیرممکن یا خیلی سخت کنید؛ به فکر زمان نظافت خانه هم باشید.
  4. جلوی پنجره جای تلویزیون نیست، بهتر است یک مکان بهتر برای آن پیدا کنید.
  5. قرار دادن مبل کوچک جلوی پنجره گزینه بهترین است.
  6. در صورت مرکزیت پنجره در دیوار اصلی، می‌توانید بزرگترین مبل را با فاصله مناسب روبه‌روی آن قرار دهید.
  7. بهتر است پنجره را به عنوان محور اصلی در نظر گرفته و چیدمان مبل جلوی پنجره را حول آن انجام دهید.
  8. بهترین دیوار برای قرار دادن تلویزیون، دیوار کنار پنجره است نه روبه‌روی آن
  9. چیدمان مبل جلوی پنجره را به گونه‌ای انجام دهید که در هر بار نظافت و جارو کشیدن نیازی به جابه‌جای آنها نباشد.
  10. در انتخاب مبلمان متناسب با فضای خانه خود دقت کنید تا بتوانید با دست باز به چیدمان مبل جلوی پنجره بپردازید.
 

خرید مبل راحتی

 

 تاثیر نوع مبلمان بر چیدمان مبل جلوی پنجره

آنچه در دکوراسیون داخلی و چیدمان دارای اهمیت است، وجود تناسب میان لوازم و مبلمان خانه با فضایی است که در اختیار دارید. بهتر است برای خرید مبل، ابتدا نقشه خانه خود را در نظر بگیرید. پیش از هر اقدامی بهتر است چیدمان مبل جلوی پنجره را تصور کنید. اگر فضای شما محدود است، بهتر است به سراغ مبلمان مینیمال و در اندازه‌های کوچک‌تر بروید.

در این صورت خواهید توانست تا هر چند وقت یکبار با تغییر چیدمان مبل جلوی پنجره، تنوعی در خانه خود ایجاد کنید. علاوه بر چیدمان، کیفیت مبلمان شما نیز دارای اهمیت است، بنابراین در انتخاب و خرید مبلمان نیز دقت کنید. در این راستا بانی هوم همراه شما خواهد بود تا به بهترین انواع مبلمان با بهترین قیمت دسترسی پیدا کنید. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر می‌توانید به سایت بانی هوم مراجعه نمایید و یا از طریق شماره‌های تماس با کارشناسان بانی هوم به صورت مستقیم در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *