مبل راحتی

انواع کلاف مبل را بشناسید

انواع کلاف مبل را بشناسید

بررسی انواع کلاف مبل

برای آنکه بتوانید از کیفیت مبلمان مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید، یک راه در اختیار دارید و آن هم تشخیص نوع کلافی است که در میان انواع کلاف مبل برای ساخت مبلمان مورد پسند شما استفاده شده است.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع کلاف مبل آشنا نموده و نحوه تشخیص هر کدام را برایتان بازگو کنیم. پیش از آن، علت اهمیت آشنایی با انواع کلاف مبل را بازگو نموده و دیگر روشهای تشخیص کیفیت مبلمان را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید بهترین خرید انواع مبل راحتی را داشته باشید . با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

 

 شناخت کلاف مبل چه اهمیتی دارد؟

همانطور که می‌دانید، انواع کلاف مبل برای ساخت ساختار اصلی مبلمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع این کلاف مبل است که در نهایت میزان استقامت مبلمان را مشخص خواهد کرد. این که چه میزان ضربه، وزن، رطوبت و دیگر عوامل خارجی توسط مبل تحمل شود، کاملاً بستگی به این است که با استفاده از کدام یک از انواع کلاف مبل ساخته شده باشد و با استفاده از چه مواد اولیه‌ای و به چه شیوه‌ای ساخته شده باشد. در واقع این نوع کلاف است که در نهایت استحکام و استقامت مبلمان را مشخص خواهد کرد.

 

بهترین انواع کلاف مبل کدامند؟

در میان انواع کلاف مبل که توسط سازندگان مبل مورد استفاده قرار می‌گیرد. موارد زیر، شناخته شده‌تر و پرطرفدارتر هستند:

  • کلاف مبل چوب گردو:

یکی از بهترین انواع کلاف مبل، کلاف چوب گردو است که به دلیل وزن سبک و در مقابل استحکام بالایی که دارد برای ساخت مبلمان سبک کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت کلاف مبل گردو بسیار زیاد است. به همین جهت در ساخت مبلمان راحتی کاربرد چندانی نخواهد داشت.

  • کلاف مبل چوب روس:

در ساخت تمامی انواع مبلمان می‌توان از کلاف مبل چوب روس استفاده کرد. این نوع از انواع کلاف مبل در عین استحکام بالا و انعطاف قابل قبولی که دارد، به دلیل مناسب بودن قیمت، بیش از هر چوب دیگری برای ساخت مبلمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • کلاف مبل چوب توسکا:

یکی از بهترین انواع کلاف مبل که انعطاف‌پذیری و رنگ‌پذیری بسیار بالا آن را به یک گزینه خوب برای ساخت انواع مبلمان در سبکهای مختلف تبدیل کرده است، چوب توسکا می‌باشد.

  • کلاف مبل چوب ممرز:

چوب ممرز در میان تمامی انواع کلاف مبل، به دلیل استحکام بالایی که دارد، گاهی برای ساخت مبلمان انتخاب می‌شود. اما به دلیل سنگین بودن بیش از اندازه، معمولاً به عنوان آخرین گزینه در نظر گرفته می‌شود.

  • کلاف مبل چوب ملچ:

چوب ملچ با توجه به طرح و نقش و نگاری که دارد، برای ساخت مبلمان کلاسیک که طرح چوب قابل دیدن است در میان انواع کلاف مبل، طرفداران بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد.

 

 بهترین انواع کلاف مبل کدامند؟

 

 هر کدام از انواع کلاف مبل در چه سبک مبلمانی استفاده می‌شوند؟

در میان تمامی انواع کلاف مبل، زمانی که طرح چوب قابل رویت باشد، مانند مبلمان کلاسیک، برای ساخت مبلمان از چوب گردو بیشتر استفاده خواهد شد. اما در موارد دیگر، مانند مبلمان راحتی، چوب روس به دلیل سبکی و استحکام بالا و قیمت نهایی مناسبی که دارد، بهترین گزینه خواهد بود. به طور کلی، از تمامی انواع کلاف مبل می‌توان در ساخت تمامی انواع مبل استفاده کرد. مهم‌ترین نکته، استفاده از یک مدل کلاف یکسان برای ساخت تمامی ساختار مبلمان است. در غیر این صورت، حتی بهترین و مستحکمترین انواع کلاف مبل نیز استحکام خود را از دست خواهند داد.

 

خرید مبل راحتی

 

 مهم‌ترین نکات جهت اطمینان از کیفیت مبل

حال که با انواع کلاف مبل آشنا شدیم، بهتر است با دیگر روشهای اطمینان از کیفیت مبلمان نیز آشنا شویم. اولین نکته این است که به گره چوب دقت کنید. بهتر است گره چوب در نواحی پایه و محل تحمل وزن قرار نگیرد. چرا که چوب در آن نواحی استحکام کمتری داشته و در نتیجه احتمالاً در آینده از همان نقطه خواهد شکست.

دومین نکته که پیشتر نیز از آن صحبت کردیم، یکسان بودن کلاف مبل در تمام ساختار آن است. در نهایت به کیفیت نشیمنگاه و اسفنج مورد استفاده و همچنین پارچه مبلمان نیز دقت کنید.

در انتها، باید گفت تنها راهی که در اختیار دارید تا با خیال راحت از کیفیت مبلمان اطمینان کسب کنید، خرید از یک فروشنده معتبر و یک برند شناخته شده است. به همین جهت، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا سری به فروشگاه اینترنتی بانی هوم بزنید تا با بهترین انواع مبلمان آشنا شوید. برای کسب اطلاعات کامل‌تر، می‌توانید از طریق شماره‌های تماس با کارشناسان بانی هوم در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *