مبلمان خانگی, میز ناهارخوری

میز ناهار خوری کجا بزارم + راهنمای کامل

میز ناهار خوری کجا بزارم + راهنمای کامل

چیدمان میز ناهار خوری

میز ناهار خوری، یکی از اجزای جدا نشدنی از دکوراسیون داخلی منازل است. زمانی که تصمیم می‌گیرید به چیدمان خانه خود بپردازید، احتمالاً از خود خواهید پرسید که میز ناهار خوری کجا بزارم که هم کاربردی باشد و هم به لحاظ زیبایی برای خانه تناسب داشته باشد؟ با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا به شما بگوییم میز ناهار خوری کجا بزارم بهتر است و بهترین میز ناهارخوری جدید ۱۴۰۱ را به شما معرفی کنیم.

 

میز ناهار خوری کجا بزارم؟

اینکه میز ناهار خوری شما چند نفره باشد، چه شکلی داشته باشد و بخواهد در چه فضا و با چه متراژی قرار بگیرد، پاسخ شما به سوال میز ناهار خوری کجا بزارم به طور کلی تغییر خواهد داد. بنابراین، پیش از آنکه تصمیم بگیرید میز ناهار خوری کجا بزارم، بهتر است کمی در مورد فضایی  که در اختیار داریم و چه میز ناهار خوری در اختیار ما است، تحقیق و بررسی کنیم. پس از آن، کاربری میز ناهارخوری نیز در تعیین میز ناهار خوری کجا بزارم، تاثیرگذار خواهد بود.

این مسئله که شما به صورت روزانه از میز ناهار خوری خود استفاده می‌کنید و یا تنها زمانی که مهمان دارید، مشخص خواهد کرد که میز ناهار خوری کجا بزارم بهتر خواهد بود. 3 مرحله‌ای که در ادامه بیان کرده‌ایم در بیشتر موارد می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین پاسخ به سوال میز ناهار خوری کجا بزارم را، دریابید.

 

 پلان خانه خود را به 4 قسمت تقسیم کنید

پلان، همان نقشه کلی خانه شما است. در خانه‌های کوچک مبلمان، میز ناهارخوری و نشیمن در یک فضای یک دست و مشخص قرار می‌گیرند. این در حالی است که در خانه‌های بزرگ، برای هر کدام از موارد ذکر شده در بالا، یک فضای مشخص و جداگانه تعبیه می‌شود. آنچه ما در این مرحله بررسی می‌کنیم، بیشتر برای خانه‌های کوچک و خانه‌های با پلان یک دست و هم سطح مناسب خواهد بود.

برای آنکه بتوانیم بفهمیم میز ناهار خوری کجا بزارم، بهتر است نقشه کلی نشیمن و پذیرایی خانه خود را که به احتمال زیاد یک مربع یا یک مستطیل است، به 4 قسمت مساوی تقسیم کنید. قطعاً این تقسیم بندی فرضی در ذهن شما اتفاق خواهد افتاد نه در واقعیت

 

هر قسمت را به یک فضا اختصاص دهید

با تقسیم بندی کلی فضای نشیمن به 4 قسمت مساوی، یک مرحله به پاسخ سوال میز ناهار خوری کجا بزارم نزدیک‌تر خواهید شد. در این مرحله، دو قسمت مجاور هم را برای مبلمان در نظر می‌گیریم. 1 قسمت، محلی برای قرار دادن تلویزیون و آخرین قسمت بهترین محل برای قرار دادن ناهار خوری خواهد بود. حال سوال پیش خواهد آمد که این قسمت بندی را چطور انتخاب کنیم؟ یعنی کدام قسمت برای مبلمان مناسب است و کدام قسمت برای قرار دادن میز ناهار خوری؟

 

میز ناهار خوری کجا بزارم؟

 

نزدیک‌ترین قسمت به آشپزخانه، پاسخ شما به سوال میز ناهار خوری کجا بزارم است

بدون توجه به این مسئله که شما به صورت روزانه از میز ناهار خوری استفاده می‌کنید یا استفاده از آن را تنها به زمانی اختصاص می‌دهید که مهمان دارید، در تقسیم بندی 4 بخشی نقشه خانه، بهترین قسمت برای قرار دادن میز ناهار خوری، نزدیکترین قسمت به آشپزخانه است. به طور کلی در دکوراسیون داخلی، جایگذاری وسایل از کوچک به بزرگ می‌تواند مسیر کلی چیدمان را به شدت آسان‌تر کند. به همین ترتیب، زمانی که متوجه شویم میز ناهار خوری کجا بزارم، در چیدمان دیگر لوازم خانه نیز با راحتی بیشتری اقدام خواهیم کرد.

 

اصول چیدمان میز ناهار خوری چیست؟

مهم‌ترین اصل در چیدمان میز ناهار خوری، پس از رسیدن به پاسخ میز ناهار خوری کجا بزارم، این است که به هیچ عنوان میز ناهار خوری خود را به دیوار کنار و یا پنجره کناری خود نچسبانید. میز ناهار خوری باید به گونه‌ای قرار بگیرد که بدون نیاز به هیچ تغییری در محل قرار گرفتن آن بتوان از آن استفاده کرد.

 

 اصول انتخاب میز ناهار خوری چیست؟

مهم‌ترین اصل در انتخاب میز ناهار خوری، توجه به سبک کلی دکوراسیون منزل و خرید بر اساس میزان فضایی است که در اختیار دارید. به این ترتیب که برای خانه های کوچک، انتخاب میز ناهار خوری بزرگ اصلا گزینه مناسبی نخواهد بود؛ و برعکس، میزهای ناهار خوری کوچک در خانه‌های بزرگ اصلاً چیدمان خوبی نخواهند.

 

خرید میز ناهار خوری

 

بهترین انواع میز ناهار خوری را از کجا بخریم؟

برای خرید بهترین انواع میز ناهار خوری با تنوع بالا می‌توانید به سایت بانی هوم مراجعه نمایید. به این ترتیب، خواهید توانست تا از بهترین برندهای تولید کننده مبلمان، میز ناهار خوری مورد نظر خود را با بهترین قیمت خریداری نمایید. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر می‌توانید به سایت بانی هوم مراجعه کنید و یا از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *