دکوراسیون, مبل راحتی

نکات خرید مبل راحتی

با نکات مهم هنگام خرید مبل راحتی آشنا شوید

خرید مبل راحتی مثل خریدن ماشین است. شما با تعدادی زیادی سبک، مدل، مارک و ویژگی روبه‌رو خواهید شد. اصطلاحات غیر معمول مانند فوم، اسفنج و … می‌شنوید که از آنها سر در نمی‌آورید. از بین تمام این اصطلاحات شما در نهایت به حس خود اتکا می‌کنید. روی یکی از مبل‌های نمایشگاه می‌نشینید و اگر احساس کردید که راحت است و ظاهر زیبایی دارد، آن را می‌خرید. اما این تمام ماجرا نیست.خرید مبلمان راحتی اصولی دارد که اگر آن را رعایت نکنید بعد از مدت کوتاهی باید مجددا روانه بازار مبل شوید. مبل و دکور در این مطلب شما را نکات خرید مبل راحتی آشنا خواهد کرد. در ضمن شما چند نمونه از بهترین مدلهای مبل راحتی بازار را مشاهده خواهید کرد که می تواند در انتخاب و خرید یک مبل خوب بکارتان بیاید.

1 – چقدر فضا در اختیار داریم ؟؟

اولین قدم برای خرید مبل راحتی این است که چقدر فضا برای چیدمان مبل در اختیار داریم. این اولین سؤالی است که حتی پیش از مراجعه به بازار باید از خود بپرسید. یک متر دست بگیرید و نگاهی به اطراف خود کنید. فضاهایی که برای قرار گرفتن مبل راحتی در نظر دارید را مشخص و اندازه‌گیری کنید. یادتان باشد که همان‌قدر که در یک فضای کوچک مبل های بزرگ اسباب مزاحمت هستند، در محیط‌های وسیع نیز استفاده از مبلمان کوچک با فضاهای خالی زیاد در بین آنها چندان خوشایند نیست. راههای عبور افراد در خانه و وسایل جانبی مانند جلومبلی، عسلی یا ویترین هم در متراژ خود لحاظ کنید.

2 – تناسب با فضا :

 ابعاد و اندازه یکی از نکات مهم در خرید مبل راحتی محسوب می شود. مبل جدید شما باید متناسب با اندازه و شکل فضای نشیمن تان انتخاب شود. پیش از خرید مبلتان فضای رفت و آمد در اتاقتان را در نظر بگیرید حتی می توانید روی زمین علامت گذاری کنید تا مطمئن شوید فضای اشغال شده فعالیت های شما را مختل نخواهد کرد. تناسب با نوع سبکی که با دکوراسیون خود انتخاب کرده اید نیز مهم است برای این موضوع آشنایی با سبک های مبل راحتی می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

3 – کاربرد مبل راحتی :

یکی ازنکات مهم در خرید مبلمان راحتی در نظر گرفتن کاربرد آن است به طور مثال اگر مبل انتخابی شما برای تماشای تلویزیون است پس انتخاب مبل L شکل و یا U شکل نسبت به مبلمان استیل گزینۀ ایده آل و صحیح تری برای شما می باشد چرا که همه ی اعضای خانواده را می تواند دور هم جمع کند و با استفاده از آن ها راحتی مناسبی در این فضا خواهید داشت.

4 – شکل دسته مبل راحتی :

شاید شکل دسته مبل ازنکات خرید مبل راحتی محسوب نشود، اما باید بگوییم که راحتی دسته مبل نیز به اندازه نشیمنش دارای اهمیت است، یک دسته باریک و سفت مانع از آرامش شما در زمان استراحت، فیلم دیدن و یا گپ و گفتگو می شود پس در انتخاب مبلمتان حتما به راحتی و شکل دسته ها نیز توجه کنید.

5 – رنگ مبل راحتی :

 برای انتخاب رنگ مبل مورد علاقه تان حتما به سبک، ابعاد و سایر جزییات دکوراسیون خود باید توجه داشته باشید. در این انتخاب خودسِت کردن پرده، مبلمان و فرش در دکوراسیون منزل را فراموش نکنید و توجه داشته باشید که اگر فرزند کوچکی دارید و رفت و آمد در پذیرایی شما زیاد است و یا زمان نظافت ندارید از رنگ های چرک تاب مانند صورتی چرک یا رنگ های تیره مانند خاکستری، سرمه ای یا قهواه ای استفاده کنید.

6 – تعداد و رنگبندی کوسن :

 یکی دیگر از نکات ریز هنگام خرید مبل راحتی که باید به آن توجه داشت تعداد کوسن ها و رنگبندی آن است. اگر بخواهیم مختصر بگوییم در سفارش کوسن مراعات را کنار بگذارید. زیبایی مبل راحتی به کوسن های آن است. سعی کنید آنرا در ابعاد و اشکال مختلف سفارش دهید. معمولا تولیدیهای مبل راحتی بابت کوسن هزینه ای دریافت نمی کنند یا بابت اضافه کوسن ها مبلغ کمی دریافت می کنند. می توانید از فروشگاه یا تولیدی بخواهید که از پارچه های اضافی برای شما کوسن اضافی بدوزند. شما هربار با چیدمان های مختلف کوسن می توانید نمای مبل خود را عوض کنید.

از نکات قبل از خرید مبل راحتی آشنایی با سبک ها و مدلهای مبل راحتی است. بله مبل راحتی منحصر به یک سبک و مدل نیست و انواع و اقسام مختلف دارد که آشنایی با آنها بهتر می تواند شما را در انتخاب مناسب مبلمان راحتی کمک کند.

 

انواع سبکهای مبل راحتی

 

 مبل راحتی مدرن :

 امروزه با روی کار آمدن خانه های آپارتمانی و سبک مدرن در طراحی دکوراسیون که مناسب ترین سبک برای این خانه ها است، بیشتر انتخاب ها به سمت مبل راحتی مدرن رفته است. استفاده از خطوط صاف و ساده در طراحی این مدل مبل راحتی باعث جذابیت آن شده است. این مدل در بین زوج های جوان به خصوص تازه عروس دامادها و کسانی که با مُد روز پیش می روند بسیار طرفدار دارد.

 مبل راحتی چستر :

 مبلمان راحتی چستر نه فقط برای خانه های بسیار مجلل و اشرافی بلکه برای دکوراسیون داخلی مدرن نیز بسیار شیک و زیبا خواهد بود. درست است که مبل چسترفیلد بسیار سنتی و مجلل است اما این بدان معنا نیست که از مُد روز فاصله گرفته است. امروزه مدل های بسیار متنوعی از مبل چستر در بازار وجود دارد که طبق آخرین متدهای طراحی روز تولید شده اند و توانسته اند بخوبی نیاز علاقه مندان به هر دو سبک سنتی و مدرن را با هم برآورده کند.

 مبل راحتی اِل :

مبلمان L شکل از آن دسته مبلمان راحتی است که برای فضای جلوی تلویزیون بسیار مناسب است. اگر منزل شما وسعت فضایی کافی برای قرار دادن دو دست مبل دارد می توانید یکی از آن ها را مبل راحتی چستر که رسمی تر استو دیگری را مبل راحتی ال انتخاب کنید. نمی خواهیم قاعده و قانونی وضع کنیم اما برای داشتن آسایش بیشتر مبلمان راحتی ال برای فضای مقابل تلوزیون شما نیاز است.

 مبل  راحتی شزلون

وقتی صحبت از مبلمان راحتی می‌شود ناخودآگاه یک سِت پنج یا هفت نفرۀ مبلمان در ذهن ما ظاهر می‌شود که فضای منزل ما را کامل می‌کند اما گاهی به مبلمان به صورت متفاوت‌تری می‌توان نگاه کرد، شزلون نوعی از مبلمان فانتزی می‌باشد که هم به عنوان یک عنصر مستقل در گوشه‌ایی از منزل همراه با یک میز عسلی یا عناصر جذاب دیگر و یا با همنشینی در جوار مبلمان اصلی منزل به دکوراسیون داخلی شما روح تازه‌ایی می‌بخشد.

مبل راحتی تختخوابشو : 

 مبل تختخوابشو یکی از انواع مبل راحتی  می باشد که در چیدمان مبلمان منزل استفاده می شود. تختخوابشو بودن مبل، گزینه ای ایده آل برای منازلی با فضاهای محدود است که موجب می شود با یک تیر دو نشان بزنید. همچنین خرید مبل تختخوابشو و استفاده از آن در هتل ها یا مهان سراها می تواند ضمن ایحاد کارایی لازم، صرفه اقتصادی نیز داشته باشد. مبل های تختخوابشو در انواع یک یا چند نفره و در مدل ها، رنگ ها و جنس های متنوع در بازار عرضه می شود.

مبل راحتی کلاسیک

این همان مدلی است که همه افراد با آمدن نام مبل راحتی به آن فکر می کنند. بیشترین مدلهای موجود در بازار به مبل راحتی کلاسیک اختصاص دارد. علت فروش بالای ان تنوع در مدلها و طرحها و محبوبیتی است که در بین مشتریان دارد. این مبل راحتی طرحی کلاسیک دارد و از آن در هر دو فضای نشیمن و پذیرایی می توان استفاده کرد. معمولا به صورت هفت نفره است و تنوع رنگ و طرح آن جوابگوی تمامی سلیقه ها است. 

 

الان که دید بهتری نسبت به مدلها و سبکهای مبل راحتی پیدا کرده اید می توان بذکر نکات مهم در خرید مبلمان راحتی پرداخت.

 

نکات خرید مبل راحتی: 

 در مبلمان راحتی متاسفانه کلاف یا همان اسکلت مبل مشخص نیست و تنها در صورتی که شما از تولیدی خرید کنید قادر خواهید بود کلاف را رویت کنید اکثر تولید کننده ها از چوب سفید برای کلاف مبل استفاده می کنند البته این مورد بدی نیست که اکثرا با شنیدن این کلمه به یاد کیفیت پایین می افتند اگر چوب سفید کاملا خشک باشد و اتصالات در ست صورت بگیرد هیچ اتفاقی برای مبل پیش نمی آید. برخی از تولیدی های مبل از چوب روس نیز استفاده می کنند که البته این چوب بهتر و گرانتر است. چوب روس مناسب برای مناطق مرطوب و شرجی است و خرید کلاف روس برای مبل راحتی در مناطق شرجی الزامی است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *