دکوراسیون, مبل راحتی

 نکاتی برای ست کردن فرش و مبل

 نکاتی برای ست کردن فرش و مبل

بررسی نکاتی برای ست کردن فرش و مبل

در اصول دکوراسیون داخلی، مبلمان و فرش دو عنصر بسیار تاثیرگذار هستند که می‌توانند به نقاط کانونی خانه تبدیل شوند. ست کردن فرش و مبل نیازمند توجه به برخی اصول بسیار مهم است. وجود تنوع بسیار بالا در دنیای مبلمان و همچنین در دنیای فرش سبب می‌شود تا ست کردن فرش و مبل کمی سخت و گیج کننده به نظر برسد؛ به همین جهت تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به صورت تخصصی به بررسی این مسئله بپردازیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا با نکات مهم ست کردن فرش و مبل آشنا شوید و چگونگی خرید و قیمت مبل راحتی ال در یافت آباد مناسب خانه خود را بیابید.

 

ست کردن فرش و مبل چه اهمیتی دارد؟

تصور کنید وارد خانه‌ای می‌شوید که به زیبایی هرچه تمام‌تر چیده شده است؛ اما فرش خانه هیچ ارتباطی با مبل خانه ندارد. حتی می‌توان گفت که ترکیب فرش و مبل اصلاً مناسب نیستند. این عدم تناسب سبب می‌شود تا کلیت دکوراسیون فضا تحت تاثیر قرار بگیرد.

در فرهنگ ایرانی، فرش جایگاه به خصوصی در دکوراسیون منازل دارد و نقشی کلیدی ایفا می‌کند، در مقابل نقش مبلمان نیز بسیار کانونی و ضروری است، به همین جهت است که برای داشتن یک خانه شیک و زیبا، ضرورت دارد که ست کردن فرش و مبل را یاد گرفته و بتوانیم به بهترین شکل آن را اجرا کنیم.

 

فرش و مبل را چطور ست کنیم؟

چطور می‌توان ست کردن فرش و مبل را به بهترین شکل انجام داد؟ زمانی که برای خرید مبل به بازار مبل می‌روید، با دنیای تنوع طرح، رنگ، سبک، اندازه و غیره در صنعت تولید مبلمان روبه‌رو خواهید شد؛ همین روبه‌رویی با حجم تنوع بسیار بالا در خرید فرش نیز اتفاق خواهد افتاد. به همین دلیل است که ست کردن فرش و مبل سخت به نظر می‌رسد. پس راه‌حل چیست؟

اولین قدم برای ست کردن فرش و مبل این است که تکلیف سبک مورد نظر خود را مشخص کنید. با تعیین سبک در میان تمامی انواع سبکهای مبلمان و فرش از جمله مدرن یا کلاسیک، لیست موارد در دسترس شما جهت ست کردن فرش و مبل کوچک‌تر و در نتیجه انتخاب آسان‌تر خواهد شد. پس از انتخاب سبک مورد نظر، برای ست کردن فرش و مبل خانه خود از موارد زیر پیروی کنید تا بتوانید به سادگی هرچه تمام‌تر و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، خانه خود را به زیبایی، بچینید.

 
ست کردن فرش و مبل همرنگ

یک روش بسیار خوب و البته قدیمی‌تر برای ست کردن فرش و مبل، انتخاب فرش و مبل همرنگ است. البته باید گفت که این روش ست کردن فرش و مبل، در دکوراسیون مدرن، طرفداران زیادی ندارد؛ اما ساده‌ترین روش برای ایجاد تناسب بین لوازم منزل است.

 

ست کردن فرش و مبل همرنگ

 

 ست کردن فرش و مبل در یک طیف رنگی

اگر از ست کردن فرش و مبل با انتخاب هر دو مورد در یک رنگ را خسته کننده می‌دانید، می‌توانید در یک طیف رنگی به سراغ ست کردن فرش و مبل بروید. به عنوان مثال طیف رنگی طوسی را در نظر داشته و هر دو مورد را در همین طیف در تنالیته‌های مختلف رنگ طوسی، انتخاب کنید.

 
ست کردن فرش و مبل با رنگهای مکمل

انتخاب رنگهای مکمل برای ست کردن فرش و مبل نیز یک گزینه بسیار خوب برای دکوراسیون مدرن و برخی از موارد در سبک کلاسیک است. برای این منظور باید بتوانید در مورد رنگهای مکمل، اطلاعات کاملی به دست آورید.

 
ست کردن فرش و مبل با رنگهای متضاد

یکی دیگر از روشهای جسورانه برای ست کردن فرش و مبل، انتخاب رنگهای متضاد است. در این روش باید بتوانید با احتیاط بیشتری قدم بردارید. انتخاب رنگ مبل و فرش به صورت متضاد، بیشتر متناسب با دکوراسیون سبک مدرن است.

 

خرید مبل راحتی ال

 

 نبایدهای ست کردن فرش و مبل

مهم‌ترین مسئله در ست کردن فرش و مبل که باید به آن توجه کنید، عدم پیروی از مد است! مد هر چند سال یک مرتبه به صورت کامل تغییر خواهد کرد و خانه شما نیز در این صورت زیبایی روز اول خود را از دست خواهد داد. بنابراین در هر موردی، بهتر است با شناخت سبک دکوراسیون مورد نظر خود بهترین روش ست کردن را انتخاب کنید.

در هنگام خرید مبلمان نیز به دقت عمل کنید و به سراغ مبل هایی با کیفیت بالا بروید که دقیقاً با سبک دکوراسیون مورد نظر شما، در تناسب هستند؛ در این راستا بانی هوم همراه شما خواهد بود تا بتوانید بهترین انواع مبل ست با فرش خود را پیدا کرده و خریداری کنید. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر می‌توانید به سایت بانی هوم مراجعه نمایید و یا از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *